Jak probíhala krajská kampaň na Jihu?

Krajské volby dopadly pro Piráty příznivě. Přestože současná koalice ve složení ANO, ODS/KDU-ČSL a ČSSD byla upečena již před volbami a v zásadě se čekalo jen na to, zda výsledná procenta takto definovanou koalici potvrdí, počet 9 zastupitelů je oproti zisku 0 mandátů v roce 2016 velkým úspěchem. Piráti tak budou v kraji nejsilnější opoziční stranou a zastupitelský klub v čele s lídryní Zuzkou Klusovou má v plánu vládnoucí koalici přísně kontrolovat.

Novými krajskými zastupiteli jsou i dva lidé, kteří toto volební období zasahují do dění na Jihu – nestraník Arnošt Žídek a člen Ondřej Ručka. Arnošta čeká práce v oblasti vzdělávání, které je i jeho životním posláním, Ondra se zase vyzná v paragrafech a záludnostech předpisů. Oba si své místo v zastupitelstvu zasloužili.

Ve snaze získat mandáty v krajských volbách jim ale v horké fázi kampaně pomáhali i kolegové ze všech koutů kraje a nenechal je na holičkách ani jejich jižanský tým. Co vše se na Jihu dělo?

  1. Roznášeli jsme ručně krajské volební noviny.
Pirátské volební noviny.

Netitulovanou královnou roznosu je Romana Körösi, která pokryla velkou část Zábřehu a část Výškovic, noviny taktéž dostala i do zubních ordinací (což je význačné, protože v novinách byl i článek o nedostatku zubařů v kraji a návrh, jak tento nedostatek řešit). Velkou část sídliště Bělský les obešel Petr Kopečný, v Hrabůvce řádil Ondra Ručka a na mnoha místech obvodu Jan Fišer s manželkou Adrianou.

  1. Na billboard si nesedneš, na pirátskou lavičku ano.
Výroba Pirátských laviček.

Pro celou Ostravu řešili umístění paletových laviček vlastní výroby Michal Breškovec, Romča Körösi a Gabka Macečková. Dvě z nich umístili Pavlína Nováčková a Ondřej Netočný venku před vyhlášenou Hospůdkou U oráče.

  1. Setkávali jsme se s občany na kontaktní kampani.
Náš volební stánek.

Během měsíce jste nás mohli s malým stánkem potkat u Kotvy, u Železňáku nebo u pošty na B. Četyny. Tato setkání pro nás byla moc důležitá. Nejen že jsme měli příležitost vyvracet hoaxy, které se porůznu mezi lidmi o Pirátech šíří, ale také jsme si s lidmi povídali o tom, co dělají kolegové ve vedení města nebo s čím se potýkáme na Jihu a naopak si vyslechli jejich problémy. Ta pozitivní a konstruktivní setkání nám vždy vyvážila nadávky a urážky, které na naše hlavy také padaly. Přivítali jsme i pirátský karavan a pojízdný kampaňový „cirkus“, který  brouzdal po kraji téměř dva měsíce. Jednu zastávku naše volební tour měla kousek od Koliby, kde jsme nabízeli kolemjdoucím kromě prezentačních předmětů a debaty o krajském programu také možnost zahrát si fotbálek. Všeho uvedeného se kromě již zmíněných zúčastnili také Simona Masaříková, Vašek Parchaňský, Radek Hrbáč, Daniela Ryšavá nebo Jakub Dedek.

Potkávali jste nás i na „Betonplatzu“.
  1. Debatovali jsme s poslancem Radkem Holomčíkem.

Pavlína s Gabrielou domluvily v Kolibě setkání s poslancem Radkem Holomčíkem, který si během dovolené u polských hranic odskočil do Ostravy podebatovat s lidmi o připravované legislativě ve Sněmovně z oblasti zemědělství a lesnictví. Jinde, než v srdci Jihu, Bělském lese, debata ani nemohla být.

  1. Šli jsme volit.

Protože každý hlas dává šanci změnit budoucnost!

Díky patří také všem, co se na kampani podíleli celokrajsky. Teď už je to jen na zastupitelích.

Pozdrav z kampaně.

P.S. Že je nás podle seznamu jak malých aktivních myší? To je jen dobře. Do dalšího volebního období na úrovni komunálu se totiž plánujeme dostat větší a silnější! 😀