Pirátský názor: Jižní listy – Září 2020

Městský obvod připravuje demolici zchátralé budovy bývalé školky na Chrjukinově ulici. K rozhodnutí dospěl nejen na základě špatného stavu budovy. Jedním z aspektů byla také skutečnost, že i bez této budovy je obvod schopen zajistit dětem dostatek míst v mateřinkách a základních školách na svém území. Školky například nabízejí zhruba 200 volných míst. Kam by podle Vás měly směřovat investice do předškolního a základního vzdělávání v obvodu. Co vám na Jihu v této oblasti chybí nebo by se mohlo změnit?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Mateřské školy si stěžují na chybějící rekonstrukce oplocení, přístupových cest a nedostatek herních prvků v zahradách svých objektů. Tam jsou investice stále potřeba. U základních škol mi chybí investice do zdravého stravování. Některé školy nemají dvě varianty obědů, případně diety pro děti, které ji nezbytně potřebují – např. bezlepkovou stravu. Dovedl bych si představit také různé formy salátových barů. Lze nabídnout i možnosti rozšíření kvalitního trávení volného času o přestávkách – stoly na ping pong, válecí pytle, knížky do školních knihoven atd. Prostě tak, aby děti trávily méně času o přestávkách na mobilech a více kvalitním odpočinkem. Nechal bych však rozhodnout samotné ředitele škol. Ti nejlépe ví, co jejich škola přesně potřebuje.

Zdroj: Jižní listy – Září 2020