Pirátský názor: Jižní listy – Březen 2022

V letošním roce budou opět oceněny Osobnosti Jihu. Městský obvod Ostrava-Jih dlouhodobě nabízí a podporuje řadu aktivit a projektů, které mohou podpořit rozvoj potenciálu každého jednotlivce již od předškolních let. Které okolnosti a podmínky podle vás nejvíce formují osobnostní rozvoj občanů na Jihu?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Děti a mládež v tomto směru nejvíce ovlivňují školky, školy a mimoškolní zájmová činnost. Hodně přispívá město Ostrava. Finančně podporuje talentované děti, kariérní poradce nebo projekty (Svět techniky, Fajna dílna, aktivity středisek volného času). Seniorům pomáhají KZOJ a pobočky knihoven v oblasti IT gramotnosti, tréninku paměti, univerzity třetího věku atd. Poznání sebe a svých kořenů v obvodu zajišťuje publikační a přednášková činnost našeho kronikáře. Domnívám se však, že osobnostnímu rozvoji nejen občanů na Jihu, ale také vedoucím představitelům radnice, by pomohla upřímnější a více otevřená komunikace radních s občany, více participace, vysvětlování i naslouchání. Právě vzájemné vztahy a jejich budování jsou jedním ze stavebních prvků osobnosti člověka.

Zdroj: Jižní listy – Březen 2022