Je potřeba strategický plán?

Většina z nás v životě něco plánuje – na rok nebo na deset let. Máme sny i jasné cíle. Město je živoucí organismus a své sny a plány potřebuje taky. Proto města sestavují své strategické plány. A jeden takový by potřeboval i náš obvod, aby bylo jasné, co dál. Je největší z celé Ostravy, má přes 104 000 obyvatel, poměrně specifické rozložení a jasné cíle, vize a priority potřebuje, aby se mohl zdárně rozvíjet. V současné době však obvod žádné vodítko nemá. Proto jsme na prosincovém zasedání zastupitelstva navrhli, aby se vedení radnice chopilo šance a na tomto dokumentu začalo pracovat.

Ostrava má svůj strategický plán „Fajnova“ a to na léta 2017 až 2023. V minulém roce 2018 se připojil i městský obvod Poruba a vytvořil vlastní strategický plán, který byl připravován s ohledem na celoostravské cíle. Kromě Ostravy má podobný plán také Brno, Olomouc, Litoměřice, ale i malé obce jako Frýdlant nad Ostravicí či Dobrá.

Zvládne vedení radnice naskočit do rozjetého vlaku všudypřítomného plánování a rozvoje, nebo si jej nechá ujet? My budeme rozhodně i z pozice opozičních zastupitelů usilovat o to, aby tomu tak nebylo. Chceme, aby se Jih ve spolupráci s odbornou veřejností, místními podnikateli, školami, institucemi, úřady, zastupiteli a občany posunul k lepší budoucnosti