Pirátský názor: Jižní listy – Prosinec 2022

Vánoce jsou spojeny mimo jiné s obdarováváním druhých. Projeví se současná ekonomická situace na vašem pojetí těchto nejkrásnějších svátků v roce?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Současná ekonomická situace se určitě projeví i u nás doma. Domluvili jsme se s rodinou, že na Vánoce si dáme navzájem jen drobné jedlé dárky s jedinou výjimkou, a to jsou dárky pro děti, kde sáhneme po nějakých hračkách. Jinak jedlé dárky chci vyrábět sama doma. Pustit bych se chtěla například do zavařování dobrot, výroby sladkých likérů a do sušení masa. To bude pro mě premiéra. Snažím se ale tuto situaci brát i pozitivně a vzít tu špatnou ekonomickou situaci jako příležitost. Chci letošní Vánoce v klidu strávit v rodinném kruhu, u oblíbených pohádek a najít si i čas na nějakou oddechovou knihu. Doufám také, že si letos užijeme i nějaké radovánky ve sněhu. Velkou radost mi udělal i bohatý kulturní program na Jihu, který plánuji využít k setkávání s přáteli.

Zdroj: Jižní listy – Prosinec 2022