Pirátský názor: Jižní listy – Listopad 2022

Před letošními volbami do Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih jste prezentovali řadu témat, kterým se chcete věnovat. Jaké jsou v tuto chvíli vaše priority z pozice zastupitelky/zastupitele? Které úkoly jsou nejpalčivější a je třeba je řešit nejdříve?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Program jsme stavěli tak, aby na Jihu chtěli žít lidé všech generací. Ve spolupráci s náměstkyní pro školství Andreou Hoffmannovou chceme podporovat rozvoj škol, jak v práci s talentovanými dětmi, tak s těmi z nepodnětného sociálního prostředí, jelikož prevence kriminality snižuje riziko jejího výskytu. Také se chceme zabývat řešením zápachu z průmyslové zóny Hrabová. Životní prostředí je dnes vedle bydlení jednou z věcí, kterou lidé řeší, když se rozhodují, kde stráví život. Taktéž chceme podporovat rozvoj komunit a sousedská setkávání. Chceme hledat cesty jak následující obtížné roky zvládnout finančně. Návrhy na zlepšení obvodu budeme vládnoucí koalici předkládat tak jako v předchozích čtyřech letech. Je na ní, zda některý akceptují.

Zdroj: Jižní listy – Listopad 2022