Pirátský názor: Jižní listy – Duben 2022

Den dobrých skutků (Good Deeds Day) je označován jako mezinárodní den dobrovolnictví. Letos připadá na 3. dubna. Kterým aktivitám, jež jsou všeobecně vnímány jako dobré skutky, se pravidelně věnujete, a chtěli byste, aby byly považovány za běžné a vykonávalo je co nejvíce lidí?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Dobré skutky, to je hluboce osobní téma, protože ty přeci nekonáme vědomě, zištně, ty vycházejí z touhy pomáhat, přirozené slušnosti a dobroty v každém z nás. Důležité je, že dobré skutky může dělat každý, často stačí milý úsměv a pozdrav, když míjíte souseda nebo sousedku, nebo stačí jít a udělat nějakou maličkost, pro zkrášlení svého okolí. Nebo zavolejte svým rodičům, či prarodičům a zeptejte se, jak se mají. Vše čím druhým způsobíte radost, je dobrý skutek. Co je však nejdůležitější, hrůzy, které se nyní dějí na Ukrajině, umožňují nám všem pomáhat a činit dobré skutky, neotáčejme se zády k potřebným, vzdejme se části svého komfortu a přinášejme naději a úsměv tam, kam někdo jiný, ve své bezohlednosti, přinesl slzy a utrpení. Každý z nás může a stačí i maličkost.

Zdroj: Jižní listy – Duben 2022