Pirátský názor: Jižní listy – Únor 2021

Městský obvod pokračuje ve zvelebování míst spojených s hromadnou dopravou. Loni byly dokončeny opravy podchodu v Horní ulici, letos začnou práce na podchodu poblíž Dřevoprodeje. Která další místa jako podchody, zastávky, terminály a nástupiště podle Vás volají po vhodných úpravách?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Je potřeba říct, že velkou část nástupišť či zastávek spravuje magistrát města. To je spolu s Dopravním podnikem Ostrava a Moravskoslezským krajem partnerem při řešení dopravních záležitostí. Opravené zastávky nebo nástupiště ovšem nejsou jedinou zárukou komfortu cestujících. Také kvalita a frekvence MHD a krajské hromadné dopravy je velmi důležitá. Radnice by proto měla být důraznější v jednání s těmito partnery ohledně omezování jízdních řádů a zhoršené dopravní dostupnosti našich občanů. Je také důležité, aby radnice obvodu Ostrava-Jih více dbala na okolí zastávek, ať už z pohledu dopravní obslužnosti, tak i bezpečnosti. Takovým prvkem je třeba umístění zábradlí na frekventovaných místech nebo soustavný dohled nad bezpečnostní situací a čistotou v podchodech.

Zdroj: Jižní listy – Únor 2021