Pirátský názor: Jižní listy – Březen 2023

Jak hodnotíte nedávno provedené i plánované změny v městské hromadné dopravě na Jihu? Co dalšího by podle vás přispělo k větší spokojenosti cestujících a jejich vyššímu zájmu využívat městskou hromadnou dopravu?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Pozitivně hodnotíme rekonstrukci zastávky Dřevoprodej podle architektonického návrhu Atelier 38. Vítáme i trávníkové odhlučnění tramvajových pásů nebo nezbytné opravy mostů. Méně jsme spokojeni s dopravní obslužností některých částí Jihu, zejména Zábřehu.

V první polovině září proběhnou velké změny v dopravní obslužnosti MHD. Budeme usilovat o to, aby se ke změnám měli možnost vyjádřit všichni volení zástupci Jihu, a proto bychom rádi vyzvali občany, aby nám napsali své podněty ke zlepšení MHD na e-mail pavlina.polaskova@pirati.cz a my je posuneme dále.

Věříme, že kromě častějších spojů, které nyní vzájemně navazují k velké spokojenosti cestujících, prospívá veřejné dopravě výměna tramvají za bezbariérové, ale také čistota, klimatizace, rychlost a bezpečí.

Zdroj: Jižní listy – Březen 2023