Pirátský názor: Jižní listy – Leden 2022

Nový rok přináší nové výzvy. Týká se to jak realizací existujících plánů, tak definování nových záměrů. Ptáme se proto, jakou investici, opravu nebo společenskou (kulturní, sportovní) aktivitu byste realizovali, pokud byste mohli? Případně jakou investici či akci na Jihu postrádáte?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Přejeme si, aby se rok 2022 nesl v duchu spolupráce. Podpořili bychom komunitní život obyvatel a rozvoj kultury od mainstreamu k subkulturám. Aktivně spolupracovali s magistrátem na zlepšení cyklistické infrastruktury, nebo na zahájení rekonstrukce zastávky Dřevoprodej. Rozpohybovali stavbu nové tramvajové tratě do Hrabové a zasadili se o lepší napojení MHD pro Jih. Zrekonstruovali sportovní halu na Dubině a hledali cestu k postavení domova pro seniory na ulici Plavecká. Vytvořili jasný plán nové infrastruktury na dobíjení elektrokol a elektromobilů a ukázali, jak může fungovat chytré parkování. Zároveň bychom aktivně vyhledávali finance na budování podzemních parkovacích míst, domů a dalších způsobů, které by pomohly řešit nešťastnou parkovací situaci na Jihu.

Zdroj: Jižní listy – Leden 2022