Pirátský názor: Jižní listy – Únor 2024

Jakou další službu pro dříve narozené byste na Jihu kromě Senior expres Jih!!! podpořili a měla by se určitě zprovoznit?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Není nutné stále vymýšlet novoty, ale rozvíjet to, co je. U služby Senior express ji otevřít širší skupině lidí a možnost častěji využívat.

Stále je potřeba se na městě zasazovat o kvalitní bezbariérovou MHD bez složitých přestupů. Při investicích myslet na staré lidi, kteří mají jiný nárok na funkce a orientaci v prostoru než mladší ročníky. Stačí i méně – v zimě lépe čistit nejen chodníky a přechody, ale i průchody a místa pro přecházení. Udržovat zeleň. Nebo podpořit dobrovolníky v návštěvách u osamělých seniorů doma.

Pomáhat seniorům orientovat se v současném dění pořádáním více přednášek a setkání k různým tématům. Hledat možnosti, jak jim ještě lépe zpřístupnit kulturní, sportovní, ale i zdravotnické služby. Ve všem jsou stále ještě rezervy, na kterých se dá pracovat.

Zdroj: Jižní listy – Únor 2024