Pirátský názor: Jižní listy – Leden 2024

Z výzkumu Asociace trenérů a učitelů tělesné výchovy vyplývá, že se zhoršuje fyzická zdatnost dětí. Jsou podle vás na Jihu pro děti dostatečné možnosti pro sportovní vyžití, ať už v rámci školní výuky či mimoškolních aktivit?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen. –Dnes výjimečně naleznete názor pouze zde, protože email z redakce JL skončil ve spamu a nestačili jsme tedy reagovat v čas.

Sportování dětí a mládeže je důležitou součástí rozvoje osobnosti, takže jej podporujeme. Na Jihu sídlí a vykonává činnosti či provozuje sportoviště mnoho spolků a klubů a naše děti a mládež využívají i nabídky v jiných obvodech či městech. Máme i školy, které jsou na sportování zaměřeny.

Někdy je těžké motivovat samotné děti ke sportu, ale pro mnohé rodiny jsou i problém finance, jelikož tyto aktivity něco stojí. Systém Corrency by měl teoreticky (za provizi provozovateli systému) finančně pomoci rodinám a spolkům, jelikož část nákladů nese rodič a část obvod. Systém ale není odzkoušený a kritizovali jsme na to navázané snížení objemu peněz do dotací. Rok 2024 bude pro mnohé organizace těžký a nelze teď říct, zda si takto dostupnost sportovních aktivit nezhoršíme.

Zdroj: Jižní listy – Leden 2024