Pirátský názor: Jižní listy – Únor 2020

Největší investiční akce do veřejného prostoru našeho obvodu za posledních třicet let, Náměstí Ostrava-Jih, je dokončena. Na tuto kompletní rekonstrukci veřejného prostoru v Hrabůvce na ulici Horní vynaložil obvod 94 milionů korun. Míst v Ostravě-Jihu, která by potřebovala celkovou revitalizaci, je samozřejmě více. Na která by se měl podle vás obvod nyní zaměřit?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Obnovu předprostoru Železňáku nepovažujeme za podařenou investici. Neproběhlo veřejné projednání s občany, architektonická soutěž a neexistuje koncepční vize. Tohle bychom chtěli změnit. Nyní má proběhnout revitalizace zeleně na Savarinu, kde je vedení jedno, jaký účel má po obnově dané místo plnit. Mimo investice do škol a školek je velkou investicí předprostor Kotvy. Radnice ovšem odmítla uskutečnit architektonickou soutěž, o výsledek se tedy obáváme. Bohužel i to je důsledek absence strategického plánu.

Zdroj: Jižní listy – Únor 2020