Pirátský názor: Jižní listy – Leden 2023

S každým novým rokem se pojí řada předsevzetí, ale i nápadů, projektů a přání. Které z oblastí považujete za prioritní a klíčové pro rok 2023? A proč zrovna tyto?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Jednou z našich priorit nejen v tomto roce je školství. Kvalitní vzdělání dětí je to, co je zásadní pro budoucnost. Proto neustále prosazujeme transparentní výběr ředitelů našich škol, neboť dobrý ředitel tvoří dobrou školu. Dále budeme pracovat na zlepšení životního prostředí na Jihu. Již delší dobu nás trápí zápach z průmyslové zóny v Hrabové, na jehož odstranění pracujeme. Zasadíme se o úpravu příslušné legislativy. Náš obvod je zároveň komunitním centrem. Budeme proto podporovat ty z vás, kteří chtějí organizovat kulturní, sportovní a další akce. V neposlední řadě se zasadíme o zkvalitnění přímého spojení Jihu s ostatními částmi našeho města. Do nového roku 2023 bych vám všem chtěl popřát hlavně zdraví, ale i spokojený život v našem obvodě Ostrava-Jih.

Zdroj: Jižní listy – Leden 2023