Pirátský názor: Jižní listy – Květen 2022

V současnosti probíhá revitalizace prostoru před obchodním centrem Kotva. Která další místa na Jihu by si zasloužila opravu a jakým způsobem by měla být zrekonstruována, aby to přispělo k zpříjemnění dané lokality?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Lokalit, které by si zasloužily opravu, je v našem městském obvodě mnoho. Nejraději bychom podpořili revitalizaci sídlišť na Dubině, např. uspořádáním veřejného projednávání se zdejšími obyvateli. Společně s nimi bychom se zamysleli nad ideálním mobiliářem, jako jsou lavičky, stojany a kola, odpadkové koše, pítka, a také nad tím, kde pokulhává údržba, kde navýšit zeleň, jaké chodníky už opravdu hoří a je nezbytné je opravit. Diskutovali bychom o tom, jak řešit a optimalizovat parkování a dopravu obecně, aby to nebyl pro místní každodenní teror. Když pozveme lidi k vážné diskusi o veřejném prostoru v místě jejich bydliště, budou si svého okolí více vážit a prohloubí to jejich vztah k dané lokalitě. Každé místo je specifické a je třeba také k němu tak přistupovat.

Zdroj: Jižní listy – Květen 2022