Pirátský názor: Jižní listy – Červen 2023

Lidé obvykle během prázdnin odjíždějí na jih. Dokážete si představit, že byste letošní letní prázdniny prožil(a) výhradně na Jihu?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Prázdniny mají obvykle pouze děti, pro rodiče je to každoroční stres, jak jim zajistit výplň volného času, když oni musí chodit do práce. S tím hodně pomáhá nabídka různých organizací fungujících pod hlavičkou Prázdniny na Jihu nebo tábor Léto s Káčkem, ale pořád je co rozvíjet a mělo by se vyčlenit více financí.

Myslím si také, že není nutné trávit celé léto jen v obvodě, nejsme opuštěný ostrov, celá Ostrava a okolí nabízí mnoho atraktivit, míst k poznání i zážitků. A pokud někdo nechce nebo nemůže odjet jinam, i tady je to fajn. Na Jihu máme také zajímavá zákoutí – Bělský les, rybníky ve Výškovicích, přírodní rezervaci Rezávku, haldu Hrabůvka, místa pro děti, zajímavé podniky a architekturu – takže i na Jihu si člověk může najít to své.

Za Piráty přeji hezké léto.

Zdroj: Jižní listy – Červen 2023