Volby Ostrava-Jih 2022: Petr Kopečný – Doprava

Petr Kopečný

Protože mi není jedno, kde žiji, přidal jsem se k Pirátům a letos kandiduji ve volbách. Chtěl bych pro náš obvod udělat tyto 4 věci.

Na kole kamkoliv a bez bariér

Jih je velký obvod a cyklostezky stále nedostačují. Chceme řešit prostorové plánování investic tak, aby cyklotrasy měly smysl, vedly správným směrem, navazovaly a aby cestování do centra, Poruby či na Slezskou Ostravu patřilo k efektivnímu a bezpečnému způsobu dopravy. Zároveň budeme dále podporovat sdílená kola, četnost stanovišť a věnovat jim náležitou péči.

Chytré parkování pomocí senzorů

Vytvoříme mobilní aplikaci, která Vás jednoduchým způsobem dovede na volné parkovací místo. Nebudete muset minuty projíždět sídlištěm a hledat volnou parkovací plochu. Parkování bude rychlé, efektivní a dostupné.

Četnější spoje MHD

Budeme partnerem dopravního podniku a ohlídáme změny jízdního řádu, aby se myslelo na potřeby našeho obvodu. Chceme spolupracovat na dopravní obslužnosti Jihu, tak aby už nenastaly situace jako bylo omezení linek tramvají a dalších spojů.

Dopravní uzly nemají být zamotané

Naším dlouhodobým cílem je propojení ulice Moravské. Také chceme dotáhnout do zdárného konce rekonstrukci ulice Podhájí, která je nutnou spojnicí mezi Bělským lesem a Dubinou. Odstraníme plot u Penny marketu na Dubině a najdeme dopravní řešení, které situaci v dané lokalitě zlepší a umožní bezpečný pohyb chodců. Zpracujeme koncepci dopravy, která nám pomůže s řešením mnoha palčivých problémů.

Petrův leták ke stažení: PDF

Naše čtyři priority pro Ostravu-Jih: PDF