Volby Ostrava-Jih 2022: Aleš Okon – Podnikání

Aleš Okon

Protože mi není jedno, kde žiji, přidal jsem se k Pirátům a letos kandiduji ve volbách. Chtěl bych pro náš obvod udělat tyto 4 věci.

Otevřený prostor k podnikání

Uzpůsobíme nabídky pronájmu nebytových prostor lokalitě, potřebnosti a zájmu. Stanovíme pevná a jednoznačná kritéria výběru nájemců a ty budeme aktivně oslovovat nad rámec zveřejnění informací na úřední desce.

O kom se mluví

Místní podnikatelé se budou moci zaregistrovat na speciálním webu s možností oborového třídění, vyhledáváním a hodnocením zákazníků, který bude aktivně propagován. Podpoříme tak z iniciativy obvodu možnosti prezentace lokálních obchodníků.

Sami sobě

Podpoříme lokální produkty a služby, stejně jako povědomí o nich mezi místními obyvateli. Jako protipól globalizace chceme nabídnout lokálnost. Příkladem půjde i radnice, např. nákupem dárkových předmětů či občerstvení na akce výhradně z místních zdrojů.

Rozvoj obchodnických dovedností

Budeme pořádat semináře na aktuální a ožehavá témata jako jsou dotace, změny v legislativě, moderní marketing apod. Chceme podnikatele aktivně seznamovat s nabízenými možnostmi podpory lokálního podnikání i zaměstnanosti a inspirovat je informacemi o nových trendech či záměrech radnice.

Alešův leták ke stažení: PDF

Naše čtyři priority pro Ostravu-Jih: PDF