Volby Ostrava 2022: Gabriela Macečková a Martin Pasek – Otevřená radnice a rozvoj

Gabriela Macečková a Martin Pasek

Protože nám není jedno, kde žijeme, přidali jsme se k Pirátům a letos kandidujeme ve volbách. Chtěli bych pro náš obvod udělat tyto 4 věc.

Spolupráce s občany

Komunikace a spolupráce s občany je pro nás prioritou. Všechny významné investice budeme veřejně projednávat s obyvateli. Vaše návrhy a názory jsou důležité a při realizaci investic s nimi budeme počítat.

Komunitní život na sídlištích

Budeme podporovat dobré sousedské vztahy a komunitní život na sídlištích pořádáním akcí ve vnitroblocích. Pomůžeme vám uspořádat vlastní akce; pomůžeme radou, pokud to bude možné, tak zapůjčením mobiliáře i propagací.

Revitalizace sídlištních bloků

Uděláme společně s občany plán na revitalizaci celých sídlištích bloků v jednotlivých částech našeho obvodu. Zabývat se budeme městským mobiliářem, jako jsou lavičky, koše, ale i zelení, chodníky či parkováním. Nezapomínáme ani na dětská hřiště a místa ke sportu. Chceme jasné a dlouhodobé plánování.

Transparentní informace

Zavedeme rozklikávací rozpočet až na fakturu. Uděláme interaktivní mapu s přehledem plánovaných investic, kde budou i jejich dokumentace. Vytvoříme také mapu, kde naleznete, kdo za jaký chodník či trávník při celoroční údržbě odpovídá, včetně rychlého kontaktu na odpovědnou osobu. Zpřístupníme nejrůznější data, jako jsou například databáze majetku a jejího stavu veřejnosti.

Gabčin a Martinův leták ke stažení: PDF

Naše čtyři priority pro Ostravu-Jih: PDF