Pirátský názor: Jižní listy – Srpen 2020

Náš obvod získal od ministerstva práce a sociálních věcí ocenění „Obec přátelská seniorům“. V kategorii měst a obcí s více než padesáti tisíci obyvateli se umístil na 2. místě a získal dotaci na realizaci projektu pro cílovou skupinu – obyvatele Ostravy-Jihu starší 65 let. Jak hodnotíte možnosti, které senioři na Jihu mají, a kam byste v této oblasti ještě investovali?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Oblastí, kam investovat nejen peníze, ale třeba i náš čas a pozornost, abychom seniorům zlepšili a zpříjemnili život, je celá řada. Od vyšší kapacity senior expresu přes pomoc asistentů s různými úkony až po pořádání kulturních akcí a pobytů. Na základě vlastní zkušenosti bych si přál, aby na Jihu vznikl denní stacionář. Senioři vyžadující péči svých blízkých by tam mohli příjemně strávit čas, zatímco jejich blízcí by si mohli vyřídit své záležitosti a odpočinout si. Taková služba nám chybí. Nicméně každý projekt ve prospěch seniorů vítám.

Zdroj: Jižní listy – Srpen 2020