Pirátský názor: Jižní listy – Duben 2024

Čas od času je na Jihu realizován projekt, ať už ze strany statutárního města Ostravy, našeho obvodu nebo jiné instituce, který mezi občany vyvolá bouřlivou diskuzi. Jak se na takové kontroverzní projekty díváte, mají vůbec vznikat?

„Pirátský názor“ je odpověď Pirátů z Jihu na pravidelnou měsíční otázku redakce Jižních listů. Rozsah článku je redakcí striktně omezen.

Otázka není dobře položena, protože projekt se může stát kontroverzním z jakéhokoliv důvodu. Často za tím může být nedostatečná komunikace ze strany radnice k občanům, opozici i odborníkům. A přitom má být tím, kdo otevírá dialog. Mnohdy chybí skutečná participace obyvatel a záměry jsou nejasné, mezi lidmi panuje obava ze zhoršení kvality života a nedůvěra k novému.

V lidech je hodně zakořeněno, že nic není, jak vypadá. My také často nesouhlasíme s aktivitami radnice, protože nevidíme promyšlené a transparentní řízení některých projektů. Rozdělování peněz na různé věci není vždy otázkou potřebnosti, ale spíš potřeb některých členů vedení nebo hurá nápadů. Jako bylo techno u radnice – špatně administrované a placené z balíčku peněz na jiné účely. Důvěru to nebudí.

Zdroj: Jižní listy – Duben 2024