Svítíš, svítíš, poblikáváš… A máš všechna povolení?

Reklamy, kam se podíváš, billboardy ze všech stran – je to kultura nebo už ani trochu? Asi nejsme sami, komu tenhle „smog“ vadí. Jako Piráti jsme boj s podobnými reklamními vetřelci umístili mezi významné body svého programu v posledních komunálních volbách a nezapomněli jsme na to.

Jak ale s reklamním a neméně protivným světelným smogem naložit? Právě tím se už nějaký čas zabývají městští zastupitelé, komplexní řešení však zatím Ostravě chybí. Jenže – jak nedávná zkušenost ukázala – problém nemusí být neřešitelný. Stačí spolupracovat.

Obyvatelům Hrabůvky v ulici Dr. Martínka „naservíroval“ nějaký dobrák na jedno z místních obchodních center velkoplošný reklamní panel. Svítil do všech stran, poblikával a rušil stovky domácností ve svém okolí.

Naštěstí si to občané nenechali jen tak líbit a obrátili se na nás, tedy na Piráty z Ostravy – Jihu. Nelenili jsme a vyrazili na stavební úřad. Tam nám k našemu překvapení sdělili, že světelný panel byl na nákupní centrum instalován bez stavebního povolení.

Jakmile úřad obdržel patřičný „podnět“, zahájil správní řízení. A výsledek? Světelný blikající vetřelec musel zmizet.

Ono je dobré dívat se kolem sebe a nebát se ozvat. Občas se totiž ukáže, že řešení nemusí být vůbec složité.